AKTUALITA

Vladimír ´Drakula´ Moravčík získal piaty svetový titul, tentoraz v kickbox

  • 06.05.2017

Náš Drakula zdolal v sobotu večer v Žiline na body trojnásobného svetového šampióna tejto asociácie a obhajcu titulu v kategórii do 80 kg Maročana Hichama el Gaouia. Moravčík tak svoju úctyhodnú zbierku opaskov obohatil o piaty titul majstra sveta, tentoraz podľa pravidiel K1. Pre Bystricoviny a SITA uviedol:

„Očakával som vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Rozhodlo sa na body. Vedel som, že to neskončí K.O., lebo súper mal dobrú obranu. Bol to veľmi ťažký zápas. Vychádzali mi veci, ktoré som natrénoval v Thajsku, čiže kolená, priame údery cez ruky a kopy.“

Vladimír Moravčík radí aktuálny zisk ďalšieho svetového opasku medzi najhodnotnejšie trofeje vo svojej bohatej kariére, k čomu poznamenal.

„Je to ďalšie veľká splnená méta po thaiboxerskej kariére. Získal som piaty svetový a celkovo desiaty môj titul. Je to zadosťučinenie za tie roky, čo som pre tento šport obetoval. Veľmi si to vážim.“

V Žiline sa boxovalo na päť kôl po tri minúty. Maročan El Gaoui s holandským pasom a s prezývkou Kúzelník prehral svoj siedmy zápas z celkovo 59 (dve remízy). Náš banskobystrický 35-ročný thaiboxer a kickboxer zaknihoval 79 výhru v 87 profi zápase (jedna remíza) a bude mať o rok možnosť svetový titul asociácie Enfusion obhajovať. Zároveň mu otvára dvere aj do ringov ďalších asociácií, hoci v blízkej budúcnosti nemá plánovaný ďalší duel podľa pravidiel K1.

Drakula Moravčík získal vlani najcennejší svetový titul v thajskom boxe. Stal sa interkontinentálnym šampiónom najprestížnejšej organizácie WMC (World Muaythai Council) vo váhovej kategórii do 76,2 kg. Splnil sa mu sen a zdalo sa, že na vrchole skončí a bude už len vychovávať svojich nasledovníkov. Ibaže po roku je všetko inak. Vlado okrem iného povedal:

„Nebola to pre mňa nová súťaž, lebo ja som už pod pravidlami ENFUSION, čo sú v podstate pravidlá K1 boxoval 4 – 5 zápasov v kategórii do 77 kg. Teraz som presedlal do o 3 kg vyššej váhovej kategórie, čo bola menšia novinka. Čakal ma ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo, pričom ja som bol v úlohe vyzývateľa. Cítil som sa však dobre pripravený, takže sa môžem teraz zaslúžene tešiť z triumfu.“

Podujatie Enfusion LIVE sa uskutočnilo v Žiline už po štvrtýkrát. Listina štartujúcich bola  plná mien najlepších bojovníkov zo Slovenskej a Českej Republiky. Okrem Vlada Moravčíka boxoval aj jeho kolega z bystrického Dracula Gymu Ján “Panda“ Mazúr, z ďalších Šenkýr, Garaj, Páleš, Pacas, Konský a naša The Pretty Beast Lucia Krajčovič.

Redakcia Bystricovín sa pripája ku gratulantom. Vlada Moravčíka podporili viaceré známe osobnosti (viď foto), zároveň mu želáme veľa ďalších úspechov v ringu i pri výchove nových šampiónov.

Vladove tituly:

Svetový šampión Enfusion 2017

Intekontinentálny šampión WMC 2016

Svetový šampión WFCA 2015

Európsky šampión WMC 2013

Svetový šampión I-1 WMC 2010

Svetový šampión W5 2010

Interkontinentálny šampión WPMF 2010

Európsky šampión WKN 2009

Svetový šampión I-1 WMC 2007

Európsky šampión S-1 2005